Jen to nejlepší pro Vaše zuby

Poskytujeme kvalitní stomatologickou péči, přičemž respektujeme Váš čas i finanční možnosti. Nabízíme příjemné a uvolněné prostředí, nejmodernější stomatologickou techniku a materiály, bezbolestnou stomatologii, profesionální přístup lékařů i ostatního personálu.

Záchovná stomatologie se zabývá prevencí onemocnění zubů a dásní dutiny ústní, diagnostikou a  léčbou zubního kazu a jeho komplikací (endodontické ošetření), protetickými dostavbami a estetickými korekcemi tvaru zubů. 

Zubní kaz

Zubní kaz začíná v povrchové části zubu. Jestliže není včas odstraněn,  pokračuje stále hlouběji až ke dřeni zubu (dřeň je měkká tkáň uvnitř zubu,  obsahující krevní cévy a nervy).  Zubní kaz nelze léčit. Jedinou možností je vzniklý kaz odstranit společně s poškozenou částí zubu a tím zabránit jeho dalšímu šíření. Nejlepší prevence   vzniku kazu je správná hygiena. Při hygieně chrupu je potřebné zaměřit se na místa, kde kaz vzniká nejčastěji (mezizubní prostory, jamky a krčková oblast zubů). 

Zpočátku kaz postihuje pouze sklovinu, ale může postupovat i hlouběji a zasáhnout zubovinu. Když kaz pronikne do zubní dřeně,  nastává poškození kořenového systému zubu,  které vyžaduje endodontické ošetření. Zubní kaz se nejprve projevuje bílými odvápněnými zónami,  později tmavým zbarvením skloviny,  následně až „dírami“ v zubu. Rozvinuté stádium zubního kazu může vést až k úplné ztrátě zubu. 

Podle lokalizace a závažnosti zubního kazu, jsou různé možnosti,  jak obnovit funkci zubu. Pokud je to možné, zubař odstraní ložisko kazu pomocí zubní vrtačky. U hlubokých kazů v blízkosti zubního nervu jsou však často potřebné další zákroky (např. odstranění zubního nervu a výplň kořenového kanálku).

Endodoncie

Zubní dřeň je tkáň, která obsahuje cévy a nervy. Nachází se uvnitř zubu a v kořenových kanálcích. Udržuje zub živý a citlivý. Nejčastěji je zubní dřeň poškozena zubním kazem. Pokud dojde k poškození zubní dřeně, vzniká bolestivý zánět. Někdy může zubní dřeň bezbolestně odumřít, a po určitém čase sama vyvolat zánět. Úkolem endodontického ošetření je bezbolestné odstranění poškozené zubní dřeně a zaplnění kořenových kanálků.  Stomatolog používá u endodontických výkonů vícero moderních přístrojů na diagnostiku tvaru, hloubky a na vyčištění, zaléčení a zaplnění kořenového kanálku.

Záchovná stomatologie

Objednejte se k nám

+420 284 680 240
info@preventdc.cz
Březiněveská 3, Praha 8

Náš tým Služby Ordinace Ceny Kontakt Blog