Jen to nejlepší pro Vaše zuby

Poskytujeme kvalitní stomatologickou péči, přičemž respektujeme Váš čas i finanční možnosti. Nabízíme příjemné a uvolněné prostředí, nejmodernější stomatologickou techniku a materiály, bezbolestnou stomatologii, profesionální přístup lékařů i ostatního personálu.


Jsme tu proto, aby zuby a celá dutina ústní Vašich dětí byly zdravé.

Pokud Vaší ratolesti umožníte navštěvovat ordinaci zubního lékaře od raného dětství, kdy ve většině případů žádné problémy nejsou nebo jim lze předejít, vybuduje si vztah bez zábran a obav, s důvěrou a samozřejmostí. Přístup lékaře a jeho osoba je zásadní, ostatního personálu samozřejmě také, ale je na Vás, rodičích, aby se návyk navštěvovat zubního lékaře stal běžnou součástí života. Jen tak je možné docílit návštěv beze strachu z neznáma, beze strachu „ že mě to bude bolet“, „ že mi něco budou dělat“…. 

První návštěva zubní ordinace

VŽDY BEZ ZÁKROKU, jde o první kontakt Vašeho dítěte se zubní ordinací – a první dojem podle nás je důležitý – NIC TO NENÍ, teta v recepci se smála a pustila mi pohádku či nabídla omalovánku…, doktorka i sestřička byla milá, všechno mi ukázala a vysvětlila, nechala mne povozit na křesle, mačkal jsem vodu do kelímku, všechno prozkoumal…byl jsem hrdina – nechal jsem si spočítat zoubky - a BYLO TO!

Takový dětský pacient je na nejlepší cestě stát se disciplinovaným a o zdraví svých zubů a dásní pravidelně pečujícím dospělým pacientem – je to pro nás výzva a VÝHRA, které si nesmírně ceníme!

Pro rodiče

Samozřejmostí je trpělivý přístup všech zaměstnanců ordinace, maximálně bezbolestné ošetření, umožnění Vašim dětem prozkoumání zubařského křesla, všech „čudlíků“, napouštění vody do kelímku, povození na křesle a odměna za statečnost či návštěvu. Velice vítáme a upřednostňujeme první návštěvy bez zákroků, jen tak k nám Vaši potomci budou chtít znovu a beze strachu přijít. Bez obav a problémů s hlídáním můžete přijít i Vy, naše milá paní recepční děti zabaví, pustí jim pohádku či si s nimi pohraje.

Preventivní zubní vyšetření

Stejně jako správně prováděná domácí ústní hygiena je důležitá pravidelná preventivní návštěva zubního lékaře 2x ročně. První návštěvu zubního lékaře doporučujeme kolem 1 roku věku dítěte, nejpozději však do 2 let věku. Při prohlídce kontrolujeme stav chrupu a dutiny ústní, vývoj zubů a jejich prořezávání, založení stálých zubů, ve spolupráci s dentální hygienistkou nacvičíme správnou péči o zuby a řešíme otázky vlivu výživy a tekutin na zdraví zubů.

Zubní kaz

Najdeme-li u Vašeho dítěte kaz, vždy je nutné ho co nejdříve ošetřit.

Mýtus: Mléčné zuby se nespravují.

Pravda: Spravují se vždy, jde totiž o zdraví Vašeho dítěte a kaz obsahuje bakterie, které jdou do celého těla a zatěžují ho bojem s nimi. Navíc může dojít až k bolesti a to nechcete ani Vy, rodiče, ani ošetřující lékař – dítě pak je díky bolesti ve stresu a i když bude ošetřeno bezbolestně, obava z bolesti zubu, se kterou již přišel z domova, v něm zůstane spojená se zubní ordinací a je položen základ celoživotní obavy ze zubaře a oddalování jeho návštěv co nejdéle, až je to většinou opět bolestivý problém, který donutí k návštěvě zubní ordinace.

Trhání mléčných zubů

Vytržení mléčného zoubku, u kterého již „nastal čas“, je rychlé a samozřejmě se postaráme o jeho bezbolestné odstranění.

Vytržení mléčného zubu na žádost odborníka, např. ortodontisty, u kterého ještě „nenastal čas“, je trochu náročnější, ale opět se postaráme o jeho bezbolestnost.

Po každé extrakci si Vaše dítě odnese vytržený (a vydezinfikovaný) zoubek jako kořist či důkaz své statečnosti domů nebo jako dárek pro zoubkovou vílu – bude-li chtít. Vždy doporučujeme (i dospělým) žádné sportovní aktivity pro tento den a SPOUSTU ZMRZLINY – hladké, bez kousků. Již jen její příslib vykouzlí úsměv na tváři Vašich dětí bezprostředně po výkonu, opravdu funguje (chladí, pomáhá tišit bolest a snižovat otok místa, kde byl zoubek vytržen) a děti ji milují! A budou opět o něco více milovat Vás, protože Vy jim tuto „zázračnou medicínu“ opatříte!

Dětská stomatologie

Objednejte se k nám

+420 284 680 240
info@preventdc.cz
Březiněveská 3, Praha 8

Náš tým Služby Ordinace Ceny Kontakt Blog